Michał Matuszewski, CEO AILIS w gronie 50 Najbardziej Kreatywnych Ludzi w biznesie Brief.pl!

Michał Matuszewski, CEO AILIS

Michał Matuszewski, CEO AILIS

 

Ranking 50 Najbardziej Kreatywnych Ludzi w Biznesie organizowany przez redakcję BRIEF od 10 lat wspiera sektor kreatywnych i innowacyjnych biznesów w Polsce. Kapituła rankingu zwraca uwagę na przedsiębiorców i managerów szczególnie wyróżniających się na rynku nieszablonowym podejściem do prowadzenia i rozwoju firmy, tworzenia nowych produktów i usług oraz ich promocji. Ranking wyróżnia ludzi, którzy inspirują innych do działania i konsekwentnie budują swoją markę.

 

Jednym z laureatów konkursu jest Michał Matuszewski, CEO AILIS, którego kreatywność, innowacyjne podejście i zaangażowanie w prace nad systemem wczesnego wykrywania raka piersi AILIS zostały docenione przez kapitułę rankingu.

 

 

Rok sukcesów i rozwój zespołu 

 

Rok 2021 to pasmo sukcesów dla AILIS. Zespół rozpoczął go od podpisania umowy na grant z NCBiR w wysokości ponad 5mln złotych. Kolejne miesiące upływały w AILIS pod znakiem budowania zespołu i prowadzenia prac badawczo-rozwojowych nad nowoczesną technologią wczesnego wykrywania raka piersi i monitorowania stanu zdrowia piersi kobiet. Startup zmienił również siedzibę powiększając przestrzeń do prac dla multidyscyplinarnych zespołów i budowy kolejnych urządzeń do badania piersi.

 

Już od kilku lat z sukcesem budujemy zespół ekspertów z zakresu różnych dziedzin, którzy na co dzień odpowiadają za rozwój software’u i hardware’u w naszej organizacji – mówi Michał Matuszewski, ceo AILIS. Cieszymy się, dołączają do nas kolejne wybitne osoby od ekspertów w zakresie big data, programistów, elektroników po zespół medyczny i specjalistów komunikacji i zarządzania innowacyjnymi projektami. Obecnie poszukujemy Dyrektora Finansowego/CFO który wesprze nas w zarządzaniu organizacją na poziomie finansowym oraz będzie uczestniczył w negocjacjach z partnerami i inwestorami.

 

 

Kolejny grant 

 

 

W tym samym roku Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości w ramach programu „Design dla przedsiębiorców – Dostępność Plus” przyznała AILIS dofinansowanie w wysokości 790 000 zł. Pozyskane środki przeznaczymy na dalszy rozwój systemu monitorowania stanu zdrowia piersi kobiet. Będziemy rozwijać naszą technologię, aby była bardziej dostępna i komfortowa dla użytkowniczek  – wyjaśnia Karolina Majewska, cmo w AILIS.

 

AILIS jest coraz bardziej rozpoznawalny na świecie. Tylko w ostatnim czasie środowiska skupione wokół Futurology i Startup Pill wymieniły naszą rodowitą markę, jako jeden z najbardziej innowacyjnych startupów w Polsce.

 

ailis zespół

 

 

Kobiety dla kobiet

 

Zespół AILIS, który w dużej mierze tworzony jest przez kobiety, na co dzień zaangażowany jest na rzecz profilaktyki raka piersi. AILIS to startup medyczny, który opracował pionierską w skali świata technologię w celu wczesnego wykrywania zmian nowotworowych oraz monitorowania stanu zdrowia piersi.

 

ailis women

 

 

Zachorowań na raka piersi jest coraz więcej. Liczba rozpoznań raka piersi rośnie rokrocznie i w 2020 wyniosła aż 2.3 miliona. Liczba chorych w przeciągu 20 lat już się podwoiła. Od ubiegłego rak piersi jest najczęściej rozpoznawanym u kobiet nowotworem, wyprzedzając raka płuc. Statystyki są nieubłagane – jedna na osiem kobiet zachoruje na tę chorobę. Zaczęła rosnąć również śmiertelność, w Polsce 40 na 100 tysięcy kobiet umiera z tego powodu, to niestety jeden z najgorszych wyników w Europie – tłumaczy dr Mateusz Górski, onkolog z krakowskiego Breast Unit.

 

Ciągle za mało kobiet jest diagnozowanych z wczesnym rakiem, który daje najwyższe szanse na pełne wyleczenie. Dzieje się tak mimo ciągłych postępów leczenia, rozwoju technologii i licznych kampanii uświadamiających.

– Pandemia ograniczyła dostęp do badań przesiewowych i jednocześnie przestraszyła pacjentki przed wizytami kontrolnymi w gabinetach lekarskich. Taka sytuacja znacznie utrudniła badania profilaktyczne, rysując najgorsze scenariusze na najbliższy rok. A to we wzmożonej profilaktyce pokładamy nadzieję na zmniejszenie śmiertelności. Cieszy zatem szansa na rozwój metody profilaktycznej, takiej jak AILIS, która wychodzi do kobiet z zakamarków zatłoczonych poradni – dodaje dr Górski.

 

Badania, jakie ostatnio przeprowadziliśmy na grupie 850 kobiet nie napawają optymizmem. Wynika z nich, że aż 58 proc. kobiet nigdy nie wykonywało samobadania piersi lub robi to bardzo rzadko, rzadziej niż raz w roku. Natomiast tylko 31 proc. regularnie, raz w roku, wykonuje badanie USG piersi, a aż 72 proc. nie zna budowy swoich piersi – mówi Karolina Majewska, CMO w AILIS.

 

Wdrożenie systemu – globalna perspektywa

 

Szybkie wdrożenie technologii wczesnego wykrywania raka piersi AILIS leży w interesie nas wszystkich. Uczynienie tej metody dostępną i komfortową alternatywą dla istniejących już programów profilaktyki raka piersi, które dedykowane są głównie kobietom po 50 r.ż. pozwoli na zmniejszenie śmiertelności m.in. wśród młodych i aktywnych kobiet.

Przygotowując się do certyfikacji urządzenia medycznego nadal poszukujemy partnerów biznesowych i inwestorów, którzy przyczynią się do skutecznego wdrożenia rynkowego naszego systemu w Polsce i zagranicą – mówi Michał Matuszewski, ceo AILIS.

w kategorii: 
  • #Informacje prasowe
AILIS

Masz pytania? Napisz do nas!

Sprawdź naszą ofertę inwestycyjną

*Proszę wypełnić wszystkie pola prawidłowo

Wiadomość wysłana. Dziękujemy za skorzystanie z formularza kontaktowego, zwykle odpowiadamy w ciągu 24h.