3. miejsce w rankingu Forbes dla AILIS i Michała Matuszewskiego

magazyn Forbes

Sztuczna inteligencja to motyw przewodni lipcowego wydania magazynu Forbes (7/2023). Nie mogło w nim zabraknąć najważniejszych polskich startupów w obszarze AI i ich twórców. Jedno z najwyższych miejsc, w rankingu Forbes top polskich firm tworzących rozwiązania AI, przyznano Michałowi Matuszewskiemu i AILIS. 


 


Ranking „twórców lepszej przyszłości” Forbes

 

– Diagnostyką zajmuje się także Ailis Care, które AI wykorzystuje w urządzeniu oferującym nową procedurę diagnozowania raka piersi. Tu (…) chodzi o wczesne wykrycie, bo to jedyna opcja dająca gwarancję całkowitego wyleczenia. W przypadku Ailis Care sztuczna inteligencja analizuje wyniki badań przepływu energii cieplnej (tzw. parametryczne obrazowanie dynamiczne), pozwalających zobaczyć wewnętrzną aktywność energetyczną tkanek i dostrzec wszelkie, nawet potencjalne anomalie. Stojący za całym przedsięwzięciem Michał Matuszewski zapewnia, że jego technologia umożliwi diagnozę na etapie, kiedy mammografia czy USG są zupełnie bezradne – krótko prezentuje krakowski startup na łamach Forbes autor artykułu Filip Kowalik.

W rankingu liderów w obszarze AI typowali czytelnicy „Forbesa” i jury. Zgłoszone kandydatury zostały potem poddane punktowej ocenie jury i tak powstała lista 40 „twórców lepszej przyszłości”. Pierwsze miejsce zdobyła z nim firma Iceye (Rafał Modrzewski), drugie Solvemed (Hugo Chróst). Trzecie Michał Matuszewski z AILIS.


Forbes o AI w ochronie zdrowia

 

AILIS to nie jedyna firma w opublikowanej 40., która włączyła AI do walki o zdrowie i zapobieganie chorobom. Jedyna, która koncentruje wysiłki na – można rzecz – najpoważniejszym problemie kobiet: raku piersi. Na ten nowotwór na świecie rocznie umiera 700 tys. kobiet (średnio umiera 1 co minutę, a 14 innych dowiaduje się o tej chorobie). W Polsce każdego dnia tę diagnozę słyszy średnio 50 Polek, a 15 innych umiera. Nasz kraj ma najwyższy wskaźnik umieralności wśród krajów OECD. To palący problem całego świata, na który AILIS stanowi remedium.

 

– Dziękuję magazynowi Forbes Polska za umieszczenie AILIS Care w rankingu „Twórcy Lepszej Przyszłości”. Pozycja na podium w rankingu jest ogromnym powodem do dumy. To nie tylko docenienie naszej roli we wdrażaniu technologii opartej na #AI w ochronie zdrowia, ale również ukoronowanie ciężkiej pracy całego zespołu #AILISteam.– napisał na swoim profilu LinkedIn in CEO AILIS, Michał Matuszewski, dodając: – Prace nad naszym systemem wkraczają w nowy, ekscytujący etap. Wszystkie nasze działania koncentrujemy na bezpiecznym wdrożeniu AILIS. Już niedługo rozpoczynamy badania kliniczne, które potwierdzą skuteczność naszej metody badawczej i przyniosą jeszcze więcej wiedzy w walce z rakiem piersi.

 

w kategorii: 

Masz pytania? Napisz do nas!

Sprawdź naszą ofertę inwestycyjną

*Proszę wypełnić wszystkie pola prawidłowo

Wiadomość wysłana. Dziękujemy za skorzystanie z formularza kontaktowego, zwykle odpowiadamy w ciągu 24h.