8 faktów o AILIS, systemie wczesnego wykrywania raka piersi

  • AILIS to pierwszy na świecie zintegrowany system monitorowania stanu zdrowia piersi. Elementem tego zaawansowanego technologicznie systemu wczesnego wykrywania raka piersi jest nowatorskie urządzenie diagnostyczne.   System w procesie badania wykorzystuje sztuczną inteligencję, sieci neuronowe i parametryczne obrazowanie dynamiczne. ALIS posiada własny algorytm gęstości piersi, a także personalizuje diagnostykę dla każdej z kobiet.

  • AILIS zmienia paradygmat myślenia o raku piersi, wykracza poza współczesne możliwości medycyny, jest odpowiedzią na zarysowujące się globalne problemy, takie jak m.in. wzrost zachorowań na nowotwory czy braki kadry medycznej.

  • System przede wszystkim dopasowuje się do potrzeb kobiet – wykonuje badanie bezboleśnie, nieinwazyjnie i bezpiecznie – tą metodą zajmuje ono 4 minuty, a opracowanie wyników przez system (wraz z AI) kolejne 10 minut. 

  • Statystyki pokazują, że ponad 70% kobiet samodzielnie wykrywa guzy w piersi, gdy są one już wyczuwalne. AILIS zaopiekuje się pacjentką od samego początku, przez wiele lat. Aplikacja przypomni o comiesięcznym samobadaniu piersi, prowadząc przez nie krok po kroku. Jeśli pacjentka zaobserwuje niepokojącą zmianę będzie mogła zaznaczyć ją w aplikacji. Następnie sztuczna inteligencja przeanalizuje wprowadzone dane i porówna je z danymi z poprzedniego badania AILIS – gdy będzie istniało podejrzenie niepokojącej zmiany klientka zostanie „wysłana” na dalszą diagnostykę.

  •  AILIS to przede wszystkim rozwiązanie dla kobiet z gęstymi piersiami, wypełnia lukę nie  tylko w polskim, ale i światowym systemie zdrowia, gdyż nie ma obecnie powszechnie dostępnego badania dla kobiet z gęstymi (gruczołowymi) piersiami, a także dla tych z przewagą gęstej tkanki.

  • System wpisuje się w trendy rozwoju medycyny, związane z rosnącym oczekiwaniem zdalnego dostępu do opieki medycznej, lifestyle medicine (dbałością o zdrowie), a także femtech – tworzenia rozwiązań skoncentrowanych na rozwiązywaniu kobiecych problemów. AILIS daje kobietom w każdym wieku, kulturze, społeczności możliwość kontroli stanu zdrowia swoich piersi, z taką częstotliwością jak potrzebują.

  • Po globalnym wdrożeniu badanie AILIS będzie nadzieją nie tylko dla krajów świadomych ryzyka i podejmujących aktywne działania profilaktyczno-lecznicze, ale także dla kultur o odmiennych przekonaniach religijnych czy społeczno-kulturowych.

  • Prace nad stworzeniem tego systemu do monitoringu raka piersi trwały od 2016 roku. Obecnie zespół AILIS przygotowuje się do badań klinicznych i certyfikacji (2023 r.).  Projekt uzyskał dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej (z Europejskiego Funduszu Rozwoju) w wysokości 6,5 mln złotych.


 

Bądź na bieżąco z informacjami o AILIS, dołącz do nas na:

linked in
https://www.facebook.com/ailiscare
https://www.instagram.com/ailis.care

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

w kategorii: 

Masz pytania? Napisz do nas!

Sprawdź naszą ofertę inwestycyjną

*Proszę wypełnić wszystkie pola prawidłowo

Wiadomość wysłana. Dziękujemy za skorzystanie z formularza kontaktowego, zwykle odpowiadamy w ciągu 24h.