8 faktów o AILIS

- AILIS to pierwszy na świecie zintegrowany system monitorowania stanu zdrowia piersi. To bardzo zaawansowane technologicznie urządzenie wraz z całym systemem, które w procesie badania wykorzystuje sztuczną inteligencję, sieci neuronowe i parametryczne obrazowanie dynamiczne. ALIS posiada własny algorytm gęstości piersi, a także personalizuje diagnostykę dla każdej z kobiet.
- AILIS zmienia paradygmat myślenia o raku piersi, wykracza poza współczesne możliwości medycyny, jest odpowiedzią na zarysowujące się globalne problemy, takie jak m.in. wzrost zachorowań na nowotwory czy braki kadry medycznej.
- System przede wszystkim dopasowuje się do potrzeb kobiet – bezbolesnego, nieinwazyjnego, bezpiecznego badania – tą metodą zajmuje ono 4 minuty, opracowanie wyników przez system (wraz z AI) kolejne 10 minut.
- Statystyki pokazują, że ponad 70% kobiet samodzielnie wykrywa guzy w piersi, gdy są one już wyczuwalne. AILIS zaopiekuje się pacjentką od samego początku, przez wiele lat. Aplikacja przypomni o comiesięcznym samobadaniu piersi, prowadząc przez nie krok po kroku. Jeśli pacjentka zaobserwuje niepokojącą zmianę będzie mogła zaznaczyć ją w aplikacji. Następnie sztuczna inteligencja przeanalizuje wprowadzone dane i porówna je z danymi z poprzedniego badania AILIS – gdy będzie istniało podejrzenie niepokojącej zmiany klientka zostanie „wysłana” na dalszą diagnostykę.
- AILIS to przede wszystkim rozwiązanie dla kobiet z gęstymi piersiami, wypełnia lukę nie tylko w polskim, ale i światowym systemie zdrowia, gdyż nie ma obecnie taniego badania dla kobiet z gęstymi (gruczołowymi) piersiami, a także dla tych z przewagą gęstej tkanki.
- System wpisuje się w trendy rozwoju medycyny, związane z rosnącym oczekiwaniem zdalnego dostępu do opieki medycznej, lifestyle medicine (dbałością o zdrowie), a także femtech – tworzenia rozwiązań skoncentrowanych na rozwiązywaniu kobiecych problemów. Daje kobietom w każdym wieku, kulturze, społeczności możliwość kontroli stanu zdrowia swoich piersi, z taką częstotliwością jak potrzebują.
- Po globalnym wdrożeniu badanie AILIS będzie nadzieją nie tylko dla krajów świadomych ryzyka i podejmujących aktywne działania profilaktyczno-lecznicze, ale także dla kultur o odmiennych przekonaniach religijnych czy społeczno-kulturowych.
- Prace nad stworzeniem tego systemu do monitoringu raka piersi trwały od 2016 roku. Obecnie zespół AILIS przygotowuje się do badań klinicznych i certyfikacji. Projekt uzyskał dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej (z Europejskiego Funduszu Rozwoju) w wysokości 6,5 mln złotych.
Grafika na górze artykułu: Wizualizacja urządzenia AILIS, autor: Dominika Bigaj
Istnieje możliwość wykorzystania wizualizacji przy publikacjach prasowych.
W przypadku dodatkowych pytań napisz do nas:
media@ailiscare.com
contact@ailiscare.com
w kategorii: