AILIS i marka Dr Irena Eris wspólnie zachęcają kobiety do samobadania piersi

W ramach rozpoczynającej się wkrótce oceny klinicznej systemu wczesnego wykrywania raka piersi, startup medyczny AILIS łączy siły z  marką  kosmetyczną Dr Irena Eris. Współpraca ma na celu zdrowie kobiet.

 

Dla zdrowia kobiet

 

AILIS i Dr Irena Eris zachęcać będą do regularnego samobadania piersi. To ważny krok w edukacji na temat wczesnej diagnostyki. Współpraca startupu medycznego AILIS z marką Dr Irena Eris ma na celu budowanie zdrowych nawyków u kobiet i zachęcanie ich do regularnego samobadania piersi. Dla 1000 uczestniczek, które wezmą udział w badaniach AILIS,  przygotowano  profesjonalny przewodnik, o tym jak krok po kroku wykonać badanie oraz modelująco – rozświetlający krem do biustu Dr Irena Eris SPA Resort Vibrant Rio, który sprawi, że badanie to będzie nie tylko proste, ale też przyjemne.

 

  • Profilaktyka jest ważna dla nas, ale również dla marki Dr Irena Eris, której innowacyjne kosmetyki są cenione na całym świecie. AILIS stawia sobie za cel ochronę zdrowia kobiet poprzez wykrywanie zmian nowotworowych w piersiach na wczesnym etapie, a marka Dr Irena Eris troszczy się o kobiety. Współpracując będziemy wspólnie zachęcać kobiety do dbania o własne zdrowie i przełamywać bariery związane z lękiem przed samobadaniem piersi – mówi Michał Matuszewski, CEO AILIS.

 

  • Zdecydowaliśmy się na współpracę z AILIS, gdyż od lat wspieramy kobiety. Chcemy, by mogły się rozwijać i spełniać swoje marzenia, a do tego niezbędne jest dbanie o zdrowie i odpowiednia profilaktyka. Mamy nadzieję, że ten innowacyjny projekt zachęci panie do regularnego samobadania piersi, co bezpośrednio przełoży się na wzrost profilaktyki zdrowotnej, świadomości własnego ciała i poprawę jakości życia, a Polki uzyskają dostęp do innowacyjnej technologii wczesnego wykrywania raka piersi – dodaje Joanna Łodygowska, Szefowa Komunikacji Dr Irena Eris.

Ważne samobadanie

 

Specjaliści rekomendują, by każda kobieta dokładnie poznała swoje piersi poprzez comiesięczne samobadanie. Ta prosta czynność może mieć ogromne znaczenie dla zdrowia i życia każdej z nas. Tym bardziej, że statystyki dotyczące raka piersi są bezlitosne i wskazują na rosnący trend zachorowań na całym świecie. Szacuje się, że 1 na 8 kobiet w swoim życiu zachoruje na ten nowotwór [1].

Również w Polsce rak piersi jest na pierwszym miejscu wśród nowotworów złośliwych u kobiet. W 2020 roku zdiagnozowano go 24 644 razy, czyli 67 razy dziennie [2]. Co więcej, ponad 70% zmian w piersiach wykrywanych jest samodzielnie przez kobiety lub ich partnerów [3]. Niestety często na bardzo późnym etapie, co przekłada się na wysokie statystyki śmiertelności.

 

W 2020 roku w Polsce aż 8 805 kobiet zmarło z tego powodu – 24 kobiety każdego dnia [4]. Tymczasem zdiagnozowanie choroby na wczesnym etapie pozwala szybko wdrożyć efektywne metody leczenia i zwiększyć szanse na przeżycie niemal do 100% [5].


Korzyści z samobadania

 

Korzyści płynące z regularnego badania piersi:

 

  • wczesne wykrycie niepokojących zmian – zwiększa szansę na wczesną diagnozę i szybkie wdrożenie leczenia oraz poprawia rokowania;
  • wzrost świadomości własnego ciała – pozwala lepiej poznać swoje ciało i jest ważnym elementem dbania o zdrowie;
  • poprawa jakości życia – świadome podejście do swojego zdrowia prowadzi do dobrego samopoczucia fizycznego i psychicznego, a także daje poczucie kontroli nad własnym zdrowiem.

Samobadanie i profilaktyka

 

 

Jeśli kobieta w trakcie samobadania zauważy niepokojące ją zmiany, powinna jak najszybciej zgłosić się do lekarza specjalisty. Większość zmian zwykle okazuje się łagodna. Według szacunków tylko w 3-6% przypadków diagnozowany jest rak piersi. Jednak te statystyki nie powinny uśpić naszej czujności.

Żadnej zmiany nie należy bagatelizować.  Każdy miesiąc zwłoki w diagnozie oznacza opóźnione leczenie, gorsze rokowania, a co za tym idzie mniejszą szansę na wydłużenie życia.


[1] The Centers for Disease Control and Prevention https://www.cdc.gov/cancer/breast/young_women/bringyourbrave/about.htm

 

[2] Centrum Onkologii – Krajowy Rejestr Nowotworów https://www.onkonet.pl/dp_np_rakpiersi.php

 

[3]  Awareness and practice of breast self examination among malaysian women with breast cancer https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/21517257/

 

[4] Centrum Onkologii – Krajowy Rejestr Nowotworów https://www.onkonet.pl/dp_np_rakpiersi.php

 

[5] Wskaźniki 5-letniech przeżyć względnych  – American Cancer Society https://www.cancer.org/cancer/types/breast-cancer/understanding-a-breast-cancer-diagnosis/breast-cancer-survival-rates.html

 

w kategorii: 
AILIS

Masz pytania? Napisz do nas!

Sprawdź naszą ofertę inwestycyjną

*Proszę wypełnić wszystkie pola prawidłowo

Wiadomość wysłana. Dziękujemy za skorzystanie z formularza kontaktowego, zwykle odpowiadamy w ciągu 24h.