Sztuczna inteligencja w walce z rakiem piersi
Opracowano system monitoringu stanu zdrowia piersi, wykrywający najmniejsze zmiany nowotworowe wśród kobiet o gęstej budowie piersi oraz małych miseczkach. AILIS to starannie opracowany system, który łączy w sobie urządzenie diagnostyczne, technologię analityczną opartą na sztucznej inteligencji, aplikację mobilną oraz platformę zdalnych konsultacji specjalistycznych.
Komu pomaga nowoczesna technologia AILIS?
Urządzenie przeznaczone jest dla wszystkich kobiet, które potrzebują skutecznych badań pozwalających na wczesne wykrycie zmian nowotworowych. Szczególnie pomocne okazuje się przede wszystkim dla kobiet o gęstej strukturze piersi ponieważ obecnie dostępne metody diagnostyczne nie są dla nich wystarczająco efektywne (Więcej o problemie gęstych piersi czytaj tutaj. AILIS jest także świetnym rozwiązaniem, dla kobiet, które obawiają się bolesnych badań, jak np. mammografia.
AILIS – jakie to proste
AILIS to pierwsze urządzenie gwarantujące pełen komfort i zachowanie prywatności kobiety podczas badania. Bez ucisku i kompresji piersi, bezdotykowo, bez obecności osób trzecich w czasie wykonywania badania, a w dodatku w miłej i przyjemnej atmosferze, sprzyjającej relaksowi.
Sukces AILIS to technologia Parametric Dynamic Imaging (PDI). Posiada ona ogromny potencjał wykrywania anomalii w bardzo wczesnej fazie zmian nowotworowych. Pozwala ona odróżnić zwykłą tkankę od nowotworowej między innymi dzięki zdolności obrazowania układu naczyń krwionośnych.
Co ciekawe, badanie jest nie tylko komfortowe, ale też szybkie. Trwa najwyżej 4 minuty, a wynik dostępny jest już po 10 minutach w specjalnej aplikacji mobilnej. Warto podkreślić, że obecnie w Polsce na wynik badania mammograficznego pacjentka musi czekać około 8 tygodni.
Sztuczna inteligencja – rozwiązanie przyszłości
Urządzenie do badania połączone jest z technologią analityczną – oprogramowaniem bazującym na uczeniu maszynowym. AILIS pozwala na prognozowanie ryzyka raka piersi na podstawie wyników obrazowania oraz innych indywidualnych czynników, takich jak np. gęstość piersi, obciążenia genetyczne czy współczynnik BMI.
Algorytm sztucznej inteligencji analizuje setki tysięcy wyników badań oraz uczy się czytać „pierś” każdej klientki. Dzięki temu jest w stanie zidentyfikować nawet najmniejszą zmianę, która pojawi się między kolejnymi badaniami. Takie rozwiązanie jest przyszłością nowoczesnej medycyny, gdzie diagnoza staje się bardzo precyzyjna i szybka a lekarze, których już teraz zaczyna brakować, mogą skupić się leczeniu chorych.
Telemedycyna – rozwiązanie przyszłości
W aplikacji mobilnej AILIS, przechowywane są wszystkie wyniki badań. W dodatku za jej pośrednictwem klientka może zaplanować daty kolejnych badań, dostosowanych do indywidualnych potrzeb oraz prześledzić zalecenia w zakresie działań prewencyjnych. Już po pierwszym badaniu AILIS zaplanuje indywidualny plan monitoringu stanu zdrowia piersi i przypomni o dacie zbliżającej się wizyty.
Platforma konsultacji zdalnych to zintegrowany system telemedycyny wspierający klientki AILIS znajdujące się w grupie wysokiego ryzyka zachorowania, lub których wyniki badań okazały się niejednoznaczne. Każdy taki wynik będzie konsultowany zdalnie z lekarzem radiologiem, który określi dalsze kroki postępowania lub wykluczy podejrzenie zmian nowotworowych.
Co kobiety zyskują z AILIS?
• Skuteczną diagnozę: badania przesiewowe AILIS w kierunku raka piersi wykrywają zmiany nowotworowe w piersiach o gęstej strukturze, które ciężko wykryć podczas badań mammografem czy USG
• Monitoring stanu zdrowia: technologia pozwala na przygotowanie spersonalizowanego planu badań profilaktycznych i monitorowania stanu zdrowia dostosowanego do potrzeb danej kobiety, biorąc pod uwagę jej indywidualne cechy, takie jak np. wiek czy współczynnik BMI
• Oszacowanie ryzyka zachorowania na raka piersi: zaawansowanie technologii pozwala na określenie prawdopodobieństwa zachorowania na nowotwór piersi, dzięki temu można szybko wdrożyć działania prewencyjne wśród kobiet tzw. wysokiego ryzyka
• Konsultacje specjalistyczne: dzięki systemowi AILIS klientka ma szybki dostęp do konsultacji online ze specjalistami z dziedziny radiologii czy onkologii.
Niniejszy artykuł nie stanowi porady medycznej.