Polacy pionierami w mobilnej diagnostyce raka piersi opartej na AI
Podczas Forum Ekonomicznego w Karpaczu podpisaliśmy umowę o współpracy z Sobiesław Zasada Automotive, w ramach której mają powstać pierwsze na świecie mobilne Centra Diagnostyczne Piersi oparte na sztucznej inteligencji.
Mobilne centra diagnostyczne będą świadczyć usługi na poziomie porównywalnym z najlepszymi placówkami stacjonarnymi, a ich głównym zadaniem będzie poprawa dostępności do wysokiej jakości opieki medycznej w mniejszych miejscowościach, gdzie dostęp do specjalistycznej diagnostyki w kierunku raka piersi jest ograniczony.
– Nasze mobilne, zeroemisyjne centra diagnostyczne przeniosą diagnostykę piersi bliżej kobiet, eliminując bariery geograficzne i zapewniając wysoką jakość usług. Projekt ten nie tylko wpisuje się w globalne trendy, ale także pomoże zmniejszyć nierówności społeczne w dostępie do opieki zdrowotnej – podkreśla Michał Matuszewski, CEO AILIS.
– Jesteśmy dumni, że możemy być częścią tego innowacyjnego projektu. Dzięki współpracy z ALIS mamy wpływ na poprawę zdrowia kobiet. Poza tym Polska staje się pionierem w tworzeniu mobilnych, zaawansowanych technologicznie jednostek diagnostycznych i cieszę się, że stanie się tak za sprawą zeroemisyjnego pojazdu Mercedes-Benz – dodaje Maciej Rżysko, wiceprezes zarządu Sobiesław Zasada Automotive, spółki należącej do koncernu Grupa Zasada.
Mercedes-Benz eActros 600
Platformą mobilnych Centrów Diagnostycznych będzie Mercedes-Benz eActros 600 – nowoczesny, elektryczny pojazd o dużym zasięgu i niezawodności, który dzięki zaawansowanym technologiom oraz ekologicznemu napędowi jest przyjazny środowisku.
System AILIS wpisuje się w cele nakreślone przez Organizację Narodów Zjednoczonych (ONZ) zarówno w obszarze poprawy zdrowia i lepszej jakości życia, a także zmniejszania nierówności. Startup AILIS łącząc siły z Sobiesław Zasada Automotive zrealizuje innowacyjny projekt, który jest doskonałym przykładem działań na rzecz zrównoważonego rozwoju.