Polacy opracowali system monitoringu stanu zdrowia piersi, wykrywający nawet najmniejsze zmiany nowotworowe wśród kobiet o gęstej budowie piersi oraz małych miseczkach.

Rak piersi to poważna choroba cywilizacyjna. Do 2040 roku na świecie odnotowanych zostanie 27,5 mln nowych przypadków nowotworów. Ten rodzaj nowotworu jest najczęstszym złośliwym u kobiet, który tylko w 2018 r. zdiagnozowano u kolejnych 2 mln osób na świecie. W Unii Europejskiej nowotwór ten jest wykrywany co 2,5 minuty, a co 7,5 minuty jedna kobieta umiera na tę chorobę.

 

 

Jak skutecznie diagnozować raka piersi?

W zmniejszeniu tych statystyk może pomóc skuteczna diagnostyka na wczesnym etapie rozwoju choroby. Niestety tradycyjnie wykonywane badania są drogie i wciąż w wielu krajach niewystarczająco dostępne. Mammografia, choć często uznawana za najlepszą metodę wykrywania raka piersi we wczesnym stadium, ma także wady i w wielu przypadkach, okazuje się nie wystarczająco skuteczna. Nie daje ona jednoznacznych wyników wśród kobiet o gęstej budowie piersi i małym rozmiarze miseczek. Skuteczność badań mammograficznych w takich przypadkach spada do poziomu nawet 30 proc.! Dodatkowo ta grupa kobiet jest częściej narażona na agresywne i szybciej rozwijające się formy nowotworu.

 

 

AILIS – sztuczna inteligencja w walce z rakiem piersi

AILIS to polski startup medyczno-technologiczny, który łączy wiedzę medyczną i technologie przyszłości, pozwalając na wykrywanie najmniejszych zmian nowotworowych i na oszacowanie prawdopodobieństwa wystąpienia raka piersi wśród kobiet o gęstej budowie piersi.

 

 

Cały artykuł dostępny pod linkiem:
https://innowacje.newseria.pl/biuro-prasowe/medycyna/ailis-nowoczesna,b1093393395

w kategorii: 
  • #Informacje prasowe
INNOWACJE.NEWSERIA.PL

Masz pytania? Napisz do nas!

Sprawdź naszą ofertę inwestycyjną

*Proszę wypełnić wszystkie pola prawidłowo

Wiadomość wysłana. Dziękujemy za skorzystanie z formularza kontaktowego, zwykle odpowiadamy w ciągu 24h.